InO

Operacja Liść Dębu wystartuje w Mielcu 26 września

Na początku roku w Podkarpackim Kalendarzu InO na 2020 umieszczona została propozycja zorganizowania w październiku drugiej edycji „Operacji Liść Dębu”.

W związku z tym, że przez koronawirusa wiele imprez zostało anulowanych bądź przełożonych, a sytuacja zmienia się z dnia na dzień po internetowej konsultacji podjęta została decyzja, że tegoroczna, piesza i rowerowa trasa „Operacji Liść Dębu” została ustalona na sobotę 26 września. W ten sposób wykorzystany zostanie wolny termin i zapełniona zostanie luka, która powstała po decyzji Nadleśnictwa Mielec o nie organizowaniu w tym roku Mieleckiego ZPK oraz Mieleckiej Imprezy Turystycznej (MIT-u).

Żeby mieleckie lasy nie miały wytchnienia od orientalistów, wykorzystana zostanie m.in. mapa ZPK Mielec i zmienione będzie miejsce startu/mety. Trwają prace nad tegoroczną formułą imprezy. Do wyboru jest tradycyjna z lampionami oraz w pełni bezdotykowa z wykorzystaniem aplikacji GPS Orienteering Run lub śladu w postaci pliku .gpx.
Bonusem dla tych, którzy nie dotrą na start 26 września będzie możliwość zaliczenia trasy w dowolny dzień aż do końca października.

Pierwsza edycja „Operacji Liść Dębu” odbyła się w Nowej Dębie. Trasa piesza miała ok. 12-15 km, a rowerowa 30 km. W tej edycji parametry będą podobne, a punkty będzie można zaliczać w dowolnej kolejności („scorelauf”).

Szczegóły można śledzić w wydarzeniu na fb.
Regulamin dostępny jest tutaj.
Formularz zgłoszeniowy pod adresem: https://forms.gle/buwxHJEbDh6CtsFj7

———————–
Lista zgłoszonych: (stan na 23-09-2020, godz. 23:59)
Trasa B-10
1. J. Klimasz – Szarotki
2. J. Lesińska – Mielec / 2+2
3. M. Lesiński – Mielec / 2+2
4. M. Motyka – Radymno
5. H. Puka – Rajd Dolnego Sanu
6. M. Siwek – SKB / Azymut Dębów
7. A. Starońska – Stalowowolski Klub Biegacza
8. A. Podraza – TaDZIKOWA
9. T. Podraza – TaDZIK
10. A. Majkowska – Wataha Rzeszów
11. E. Skubida – Rajd Dolnego Sanu
12. M. Soból – Rajd Dolnego Sanu
13. Z. Lulek – Masłów/Motyla Noga
14. J. Podolska – Leżajsk
15. A. Rzepka – Boguchwała

Trasa R-30
1. K. Marek – Kolbuszowa
2. K. Pieszko – G&G Bike Team
3. J. Lis – G&G Bike Team
4. W. Bać – Racławówka/Wydry Galicja